Fiat Tipo Bielsko

Fiat Tipo znajduje się w ścisłej czołówce najbardziej popularnych samochodów nabywanych w Polsce przez klientów prywatnych, który docenili jego niewątpliwe atuty. Tipo to wyjątkowo komfortowe auto o eleganckiej linii nadwozia, dobrze wyposażone i w niskiej cenie

Fiat Tipo należy do segmentu aut kompaktowych, które zapewniają komfort dla podróżującego, a zarazem sporą przestrzeń. Swoją nazwę dostał w spadku po modelu produkowanym w latach 1988-1995, który w ówczesnym czasie osiągnął ogromny sukces na rynku samochodowym.

Tipo po raz pierwszy został zaprezentowany w maju 2015 roku na targach motoryzacyjnych w Stambule, jako następca modelu Linea. Gama modelu Tipo składa się z trzech wersji nadwoziowych: hatchback, sedan oraz kombi. Konstrukcja została oparta platformie podłogowej Fiata 500L. Natomiast oficjalna premiera Fiata Tipo w wersji hatchback miała miejsce w marcu 2016 r. na międzynarodowym salonie motoryzacyjnym w Genewie.

Wersje nadwozia i dostępne silniki Fiata Tipo prezentuje poniższa tabelka.

 

 

TIPO SEDAN

TIPO HATCHBACK

TIPO STATIONWAGON

SILNIKI BENZYNOWE

1.4 16v 95 KM

 

1.4 16v 95 KM

1.4 T-Jet 16v 120 KM

1.4 T-Jet 16v 120 KM LPG

1.6 E-Torq 16v 110 KM AT

 

1.4 16v 95 KM

1.4 T-Jet 16v 120 KM

1.4 T-Jet 16v 120 KM

1.6 E-Torq 16v 110 KM AT

SILNIKI DIELSA

1.3 MultiJet 16v 95 KM

1.6 MultiJet 16v 120 KM

 

1.3 MultiJet 16v 95 KM

1.6 MultiJet 16v 120 KM

1.6 MultiJet 16v 120 KM DDCT

 

1.3 MultiJet 16v 95 KM

1.6 MultiJet 16v 120 KM

1.6 MultiJet 16v 120 KM DDCT

 

Oferta Fiata Tipo jest dość zróżnicowana, zarówno pod względem wersji nadwozia, wyposażenia, jak również pod względem gamy wersji silnikowych. Dostępne są wersje z silnikiem benzynowym 1.4 95KM, 1.4 T-jet 120KM, 1.4 E-Torq 110KM i automatyczną skrzynią biegów oraz 1.4 T-jet 120KM z fabryczną instalacją gazową. Natomiast w gamie silników wysokoprężnych z napędem diesla dostępne są wersje 1.3 Multijet 95KM oraz 1.6 Multijet 120KM oraz 1.6 Multijet 120KM DDTC z opracowana przez Fiata dwu sprzęgłową zautomatyzowaną skrzynia biegów. 

Fiat proponuje nabywcom modelu Tipo kilka wersje wyposażenia, dzięki czemu daje możliwość dopasowania pojazdu do indywidualnych potrzeb nabywcy. Klient może wybierać wśród wersji najbardziej podstawowej o takiej samej nazwie jak model czyli Tipo, która jest dostępna tylko w wersji nadwozia Sedan. Następnie ma do wyboru Pop, Easy oraz najbogatszą Lounge, te wersje są dostępne we wszystkich wersjach nadwozia Fiata Tipo. A dla najbardziej wymagających klientów, który cenią sobie sportowe rozwiązania w wersji nadwozia Hatchback oraz Station Wagon Fiat przygotował wersję S-Design.

Fiat Tipo przyciąga wzrok elegancką, ale i nowoczesną i dynamiczną stylistyką. Nadwozie Tipo charakteryzuje się płynnymi i łagodnymi liniami. Warto zwrócić uwagę na liczne zastosowanie elementów chromowanych, m.in. przy wypukłej kracie wlotu powietrza, reflektorach z diodowymi światłami jazdy dziennej, klamkach oraz listwach wykończeniowych szyb bocznych. Efekt ten nadaje autu eleganckiego wyglądu. Fiat Tipo to z pewnością samochód o klasycznych liniach bryły nadwozia, który prezentuje się wyjątkowo zgrabnie i korzystnie. Prawdopodobnie konstruktorzy chcieli stworzyć samochód, który będzie łączyć zarówno funkcjonalność jak i estetyką.

Również wnętrze Fiata Tipo zasługuje na uwagę ze strony klientów. Cechuje go bowiem wyjątkowa obszerność i wygoda w użytkowaniu. Nie zabraknie tu miejsca na nogi, a wysokie osoby nie muszą się obawiać, gdyż przestrzeń nad głową jest wystarczająca zarówno w przedniej jak i tylnej części kabiny. Zastosowanie dwukolorowego obicia foteli jak i poszycia wewnętrznego drzwi powodują, że wnętrze nie jest nudne i prezentuje się całkiem ciekawie. Natomiast siedzenia pierwszego jak i drugiego rzędu są dość miękkie, zapewniają komfort na dobrym poziomie, a dobrze wyprofilowane oparcia zabezpieczają przed przemieszczaniem się podczas szybkiego pokonywania zakrętów. Również we wnętrzu zastosowano elementy chromowane, które dodają mu eleganckiego wykończenia i podkreślają nowoczesny charakter samochodu..

Fiat Tipo to niewątpliwie samochód funkcjonalny oraz elegancki i jednocześnie dostępne w przystępnej cenie bez względu w jakiej odmianie nadwozia występuje. Tipo znajdzie uznanie wśród klientów, którzy szukają samochodu taniego, ale wygodnego, o dobrych walorach użytkowych oraz ciekawej i eleganckiej stylistyce. Jego niewątpliwe atuty oraz niska ceny przyczyniły się do zainteresowania nie tylko za strony klientów prywatnych, ale również flotowych. Czego potwierdzeniem jest czwarte miejsce w 2017 roku w rankingu PZPM najpopularniejszych samochodów nabywanych w Polsce przez osoby prywatne.

Przejdź do oferty Fiata Tipo

43-340 Kozy
ul.Krakowska 48
tel. 33 817 47 90
email: biuro@auto-alex.pl

strony internetowe Bielsko pozycjonowanie stron bielsko